Konkurrencevindere

Vindere af konkurrencer i LEGOLAND® Print

Nyhedsmail - Vindere af miniferie på Hotel LEGOLAND®

Januar:         Anne Trangbæk, Sorring
Februar:       Michael Kjær Sønderskov, Hasselager
Marts:           Fie Hjørnet, København
April:             Louise Stoltz, Glostrup
Maj:               Gitte Andersen, Måløv
Juni:              Sussi Bahn, Mørkøv 
Juli:               Margit Christiansen, Randers
August:         Stine Johannesen, Ishøj
September:  Per Valdemar Andersen, Horsens
Oktober:       Vivi Kamp Nielsen, Holbæk


Vindere af Troldmanden Merlins glemte trylleformular:

Alexander Løje 8 år Jyllinge
Rasmus Petersen 12 år Smørum
Elias Schjoldager 5 år Hjørring
Mikkel Mattis Nielsen 7 år Ringkøbing
Villum Philipsen 7 år Ikast
Silje Skov-Hansen 7 år Esbjerg V
Christiane K. Andreassen 6 år Aarup 
Mathilde Duus Smith 7 år Faaborg
Kira Rolandsen 8 år Aalborg Øst
Simon C. Søskov 8 år København S

Vindere af tegnekonkurrencen i LEGO® Shop:

Frida Bisgaard 7 år Roskilde 7. okt.
Ida Pagh Lauridsen 8 år Herning 8. okt.
Molly Andersen 7 år Hillerød 9. okt.
Cille Junge 7 år Odense  10. okt.
Viktoria Larsen 7 år Silkeborg  11. okt.
Mikkel Engelbreth 5 år Varde 12. okt.
Cecilie Slaiman 9 år Kalundborg   13. okt.
Ida Marie Lyngsø 8 år Frederiksværk  14. okt.
Magnus Huniche 13 år Holbæk 15. okt.
Aske Rasmussen 8 år Skjern 16. okt.
William Vedel 6 år Skive 17. okt.
Johannes Holm Nielsen 6 år Glejbjerg  18. okt.

Skattejagten ”Jagten på LEGO® NINJAGO® ninjaernes egenskaber” fra LEGO NINJAGO Movie Day! d. 23. september
Vinderne er:

Jonas Engelgreen Skjeldmoes 5 år Horsens
Mikkel Vang 7 år Bagsværd
Ida Kristensen 10 år Tjæreborg
Lauge Wolff 5 år Esbjerg V
Mathilde Myhre 8 år Kastrup

The LEGO® Star Wars Days d. 10. + 11. juni
Vinderne er:

Rebel Run:    
Philip Larsen 9 år Haslev
Frederik Nielsen 8 år Gram
Tæl Minifigurerne (LEGO Fans):    
Benjamin Lindgreen 15 år Skjern

The LEGO® Batman Movie Days d. 29. + 30. april
Det rigtige svar er: 5 skurke
Vinderne er:

Navn Alder By
Morten Thor Kristiansen 13 9230 Svenstrup
Victor K. C. 9 år 6040 Egtved
Mikkel Henriksen 6 år 2791 Dragør
Freja Christensen 11 år 8530 Hjortshøj
Alfredo Vidal Mayano 8 år 5200 Odense V
Sofia Keller 5 år 7190 Billund

Tillykke til vinderne